Listopad 2017

Proč obchodovat kryptoměny přes binární opce

3. listopadu 2017 v 16:45 Kryptoměny
Komunita kolem kryptoměn v současnosti září nadšením. A není divu, od začátku letošního roku bitcoin několikanásobně zvýšil svoji hodnotu a vyplácí se strategie nakoupit a držet (HODL).

Jenomže kryptoměny také zažívají významné korekce a můžou přijít ještě větší. Když měna změní hodnotu o desítky procent v jeden den, může to řádně zamávat s vaším účtem, když obchodujete přes CFD, zvlášť pokud jste zvolili nevhodnou (příliš velkou) páku.

Proto zejména pokud začínáte, může jako nástroj pro omezení rizika posloužit binární opce. Ta vám totiž neumožní v obchodu ztratit víc, než jste do něj investovali. Takže riziko je s nimi omezeno pro každého, i pro ty, kdo nedisciplinovaně obchodují CFD bez stop lossu, tedy ochranného příkazu na omezení ztráty.

Říkat, že je investování vhodné pro nezkušené, samozřejmě nelze. Na druhé straně pokud někdo s investičním obchodováním chce začít, nějak to udělat musí. A binární opce jasně ohraničí riziko na každý obchod, což podle mě je výhoda ve srovnání s ostatními investičními nástroji.

Tato výhoda je na druhé straně vykoupena tím, že i potenciální zisk je omezený. Obvykle se pohybuje kolem 80 až 85 procent z investice. Na druhé straně ale pro dosažení plného zisku stačí minimální cenový pohyb. Stačí, abyste předpověděli správně směr pohybu.

Základem samozřejmě je začít na testovacím účtu, kde si vše vyzkoušíte s virtuálními penězi. U binárního obchodování vás sice může začít mrzet, že jsou vaše zisky omezené, i když cena udělá velký pohyb vaším směrem, ale vězte, že když takový pohyb zažijete opačným směrem do otevřené ztráty, je to mnohem horší pocit.


Burzovní obchodování je především o řízení rizika.