Březen 2017

Do binárního obchodování s reálnými cíli

6. března 2017 v 16:00 Binární opce
Nastavení nereálných cílů pro binární obchodování je spolehlivou cestou k neúspěchu. Ale jaká očekávání mít?

Když jsem četl článek o co největším zhodnocení účtu, ihned jsem si vzpomněl na své začátky. S kalkulačkou v ruce jsem si počítal, jak rychle a kolik peněz na binárních opcích vydělám. Funkce mocniny byla pro mě pochopitelně tou nejpoužívanější.

Od té doby uplynulo hodně času a na výše popsané momenty vzpomínám s úsměvem. Tehdy jsem chtěl vydělat hodně peněz během několika měsíců, takže jsem potřeboval zhodnocovat účet o stovky procent měsíčně. Ale to prostě není reálné.

Představa, že do roka budete moct opustit zaměstnání a živit se jen trading, je samozřejmě velmi lákavá, ale také velmi nepravděpodobná. Uvědomte si, že stačí zhodnocovat kapitál jen o 10 procent měsíčně, a stejně z vás budou relativně brzy boháči. Samozřejmě za předpokladu, že nezačnete obchodovat s 10 dolary...

Složeným úročením se i s 10 procenty dostanete časem na závratné částky. A 10 procent měsíčně je poměrně reálný cíl v tradingu. Samozřejmě je možné dosáhnout i na větší, ale pro začátek je nejlepší si dát za cíl být v pravidelně plusu, takže proč ne těch 10 procent.

Pak uvidíte, že budete pod mnohem menším tlakem, a ke svému cíli se dokážete přiblížit podstatně rychleji, než když budete frustrovaní z toho, že vaše strategie málo vynáší. Je třeba mít reálná očekávání, a ta vám můžou nastínit jen zkušení tradeři a pohled na realitu.


Nemůžete očekávat, že když jsou ve světě financí velkým úspěchem zhodnocení kapitálu o desítky procent ročně, že vy budete dělat hned od začátku desítky procent měsíčně. Pokud vám někdo říká něco jiného, tak se vás snaží oklamat a zřejmě vám chce prodat svůj obchodní systém a/nebo vás natlačit ke vkladu peněz na účet u určitého brokera.