Prosinec 2016

Kdy obchodovat binární opce

7. prosince 2016 v 16:16 Obchodování binárních opcí
Jelikož je s binárními opcemi možné obchodovat celou řadu podkladových aktiv, znamená to, že během týdne můžete obchodovat celé dny. A protože podle mě není dobré prosedět u obchodování celý den, většina lidí dokonce ani nemůže, je lepší si stanovit obchodní hodiny.

Čas má na binárních opcích význam nejen z pohledu splatnosti. V první řadě je třeba si uvědomit, že se všechna podkladová aktiva obchodují na nějakých burzách, ať už centralizovaných nebo decentralizovaných, s nimiž jsou spojené určité obchodní hodiny.

Například opce na americké akcie můžete u nás obchodovat je v odpoledních a večerních hodinách. Můžete to tedy pro vás být možnost si stanovit obchodní hodiny v podvečer nebo večer.

Naopak evropské akcie se začínají obchodovat ráno a večer s nimi už moc nenaděláte. Je to tedy aktivum vhodné pro ranní a dopolední obchodníky.

S měnami se obchoduje prakticky nonstop, ale nejméně živé bývají přes noc, kdy se obchoduje v Asii. Pokud tedy například chodíte do zaměstnání, kde obchodovat nemůžete, zbývá vám obchodovat ráno a večer.

Při tom bych volil nějaký klidnější styl obchodování, tzn. třeba opce s delší splatností, protože honit třeba pětiminutové opce v ranním stresu před odchodem do práce podle mě není dobrý nápad. Když budete koukat třeba na hodinové grafy, ráno je zkouknete během pár minut a otevřete případné obchody. To samé večer.

Trading je podle mého hlavně o svobodě, takže bych si ho od začátku plánoval tak, aby pro mě byly veškeré jeho aspekty příjemné a nemusel jsem být naštvaný, že si ukrajuju velký kus volného času nudným koukáním do cenových grafů.

Na to je samozřejmě třeba myslet už při stavbě strategie a jejím testování.