Červen 2015

Automatické obchodní systémy

21. června 2015 v 12:07 Binární opce
Poslední dobou jsem zaznamenal docela znepokojivý fenomén zejména na zahraničních stránkách, a tím jsou automatické obchodní systémy a strategie nejen na binární opce. Většinou neuvěřitelné historky vám slibují, že vám určitý program bude buď sám obchodovat účet, nebo alespoň posílat obchodní signály, a vy budete vydělávat obrovské peníze. Bez jakéhokoliv úsilí. A zadarmo, samozřejmě.

Čekal bych, že takto postavená nabídka vyvolá u každého člověka velké podezření na podvod. Každý člověk s alespoň základním vzděláním by měl vědět, že v našem světě se peníze zadarmo nerozdávají, protože jinak by se zhroutila ekonomika. Pokud vám tedy někdo nabízí, že vám zadarmo bude vydělávat peníze, měli byste být velmi skeptičtí.

Nebudu chodit kolem horké kaše, jsou to prostě podvody. Asi je to placená reklama na popularizaci tradingu, aby lidé obchodovali a investovali, ale používají se v ní nepravdy a lži. Takže se nenechte zlákat vzdušnými zámky, realita je taková, že bez práce nejsou koláče. A to platí i pro binární opce a všechny ostatní finanční nástroje, se kterými je možné dnes obchodovat.

Je zajímavé, že třeba nekolují nabídky, že je ohromně jednoduché vydělávat na akciích nebo třeba komoditách. Proč nejsou nabídky na automatické obchodní systémy, které vám budou zadarmo vydělávat na Pražské burze obchodováním akcií? Netuším, neduhem ulhaných reklam trpí jen některé finanční nástroje.

V každém případě si dávejte pozor a buďte velmi ostražití. V angličtině se říká "follow the money" neboli sledujte tok peněz. Společným rysem podvodů totiž bývá, že z vás rychle budou chtít vytáhnout peníze prostřednictvím vkladu na účet. Pokud vám tedy někdo slibuje zázračné výdělky prostřednictvím nějakého systém, ale v první řadě chce, abyste si hned otevřeli účet, složili na něj peníze a bez testování začali na živo obchodovat, tak zřejmě jde po vašich penězích.

Seriózní nabídka by vám totiž umožnila si daný systém ověřit bez rizika, to znamená na demo účtu, nebo alespoň byste po nějakou dobu dostávali signály zadarmo, abyste si mohli ověřit jejich výsledky na reálných datech.

Celá tato záležitost je smutná, protože binární opce podvod nejsou, ani jiné nástroje, jen je někteří zneužívají ve svůj vlastní prospěch, což na burzovní obchodování neprávem vrhá špatné světlo.