Únor 2014

Jaké opce obchodovat

25. února 2014 v 18:06 Obchodování binárních opcí
Druhů binárních opcí je několik a dokonce přibývají nové, takže v tomto článku bych chtěl rozebrat, jaké typy se hodí k jakému obchodování.

Základní High/Low druh se hodí pro běžné obchodování, kdy sice očekáváte pohyb ceny určitým směrem, ale ne nutně velký, může se blížit stagnaci. Jsou to opce vhodné pro začátečníky, protože rozhodování je nejjednodušší a matematika také.

Zřejmě druhým nejoblíbenějším typem opcí jsou Touch/No Touch. Ty se dají obchodovat dvěma odlišnými způsoby. U Touch musí cena dosánout určité úrovně, takže se hodí na silné odrazy od support/resistance úrovní. U No Touch se cena naopak nesmí ani dotknout určitě úrovně, takže v podstatě obchodujete do protisměru a ona hranice by měla ležet někde za silnou S/R úrovní.

Boundary opce jako třetí v našem výčtu slouží pro obchodování cenové stagnace, nebo naopak breakoutu z cenové stagnace. Máte totiž opět možnost je obchodovat dvojím způsobem, buď podle vás cena určité hranice neopustí, nebo se naopak mezi nimi udrží.

Above/Below jsou pak zvláštní poddruh High/Low binárních opcí. S nimi spekulujete podobně jako u Boundary, že cena bude při expiraci za určitou hranicí, ale jsou jen jednosměrné.

Stejně tak krátkodobé opce od 30sekundových, přes minutové a dvojminutové až po pětiminutové jsou vlastně jen podtyp High/Low opcí. Jediný rozdíl je jejich rychlost, která se dá srovnat se skalpováním s běžnými nástroji.

S nimi by proto měli obchodovat spíš zkušenější a pokročilejší obchodníci, protože je třeba sledovat rychlé grafy a udržet stoprocentní pozornost. Musíte se rychle rozhodovat a bez váhání vstupovat do obchodů, jinak vám budou zisky utíkat.

Pokud bych to měl shrnout, tak kdo chce obchodovat binární opce, ten by se podle mě měl soustředit na základní High/Low. U nich totiž chcete po ceně nejméně a zisky jsou přitom jedny z největších. Teprve až když si budete jistí v tomto obchodování, můžete začít přemýšlet, jestli své portfolio nerozšířit. Vždy byste ale měli vycházet z toho, jaké pohyby dokážete předpovídat, a k nim byste měli volit správný druh opcí, a ne opačně.