Květen 2013

Intradenní obchodování opcí

21. května 2013 v 18:16 Binární opce
Opce nabízejí řadu výhod ve srovnání s ostatními finančními nástroji, obchodníkům vyhovuje zejména skutečnost, že nemůžou být vyhozeni z trhu na stop lossu. Jednou z nevýhod opcí je ale jejich nevhodnost pro intradenní obchodování. Tento nedostatek eliminují binární opce.

Binární opce nabízejí velmi krátké doby splatnosti, od jedné, přes dvě, pět, 15 a více minut. Tím ze sebe činí velmi užitečný nástroj pro intradenní obchodování opcí.

Binární opce se od klasických vanilla opcí navíc liší tím, že při expiraci vždy dosáhnete plného zisku nebo plné ztráty nezávisle na tom, jak velký byl pohyb podkladového aktiva. Stačí pohyb o jeden bod/tick/pip a realizujete plný zisk, který se řádově pohybuje kolem 80 % vašeho vkladu. V případě, že jste neodhadli stranu pohybu, ztrácíte vaši investici v plné výši.

Binární opce se tedy vyznačují značnou jednoduchostí. Existuje ale několik druhů binárních opcí, takže můžete obchodovat klasické pohyby jako na běžných trzích, nebo třeba různé hranice. Vždy je ale třeba mít na paměti, že obchodování binárních opcí je stejně jako každé jiné obchodování na burze rizikové, takže je třeba dobře své obchody plánovat a nikdy neriskovat peníze, které nemůžete ztratit.